FORUM DAFUQA !

To forum jest nasze.. Tylko nasze...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2014-02-01 21:44:16

Dafuqpl

Administrator

Zarejestrowany: 2014-02-01
Posty: 12
Punktów :   

PRAWA AUTORSKIE

Witam. Jako, że pomiędzy mną a pewną osobą doszło do kłótni o wspomniane prawa, chcę napisać o co w nich chodzi.

Prawa Autorskie - Co można a co nie


Więc tak, wszystkie prace (obrazy, wszelkiego rodzaju pliki typu muzyka, filmy itd.) które stworzyliśmy podlegają prawom autorskim. Jako, że jesteś autorami danej rzeczy, decydujemy kto ma prawo z nich korzystać i w jaki sposób. Różnie to z nimi bywa, więc oto wam to wytłumaczę:

Kiedy można korzystać z prac autora nie łamiąc praw?
Oczywiście, tylko wtedy, kiedy wyrazi dana osoba zgodę.

Kiedy łamiemy owe prawa?
Kiedy bez zgody autora wykorzystamy jego pracę. Jest to jak kradzież.

Jak korzystać z praw autorskich?
Jako autor, ty wymyślasz, co mogą robić inni z twoim dziełem. Są 3 możliwości:

• Nikt inny nie może z tego korzystać - Kiedy nie chcesz aby kto kolwiek z twojej pracy korzystał. Również może być tak, że w przypadku zamówienia (nie ważne czy płatnego czy darmowego) to osoba zamawiająca decyduje co i jak z owym dziełem.
• Można, jeśli będzie się przestrzegało zasad - Czyli jeżeli będziesz trzymać się wyznaczonych przez autora zasad, masz prawo do korzystania. Często jest tak, że autorzy chcą aby nie zmazywano ich podpisów (sygnatur) i/lub napisało się, że to jest ich praca (czyli dało się tzw. credit).
• Całkowity brak zasad - Mozesz zmienić w pracy co tylko chcesz, udostępniać itd.

Dziękuję za przeczytanie, mam nadzieję, że nigdy nie będzie kłótni bo złamałeś/-aś prawa autorskie~

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoshinobi.pun.pl www.patriota.pun.pl www.fc-misieniechce.pun.pl www.forumdeskorolkowe.pun.pl www.pokiniaki.pun.pl